КУПУЙ!

В МВФ оцінили стан переговорів із Україною

Home  /  Бізнес  /  В МВФ оцінили стан переговорів із Україною


місце для вашої реклами!

У Міжнародному валютному фонді оцінили нинішній стан переговорів із Україною щодо нової програми співпраці після візиту до Києва групи експертів фонду.

«Команда працівників МВФ, яка відвідала Київ, досягла дуже доброго поступу в дискусіях щодо законодавства на підтримку зростання й забезпечення стабільності. Дискусії продовжаться наступними днями», – мовиться в короткій заяві, яку цитує агентство «Ройтерз».

Група експертів МВФ працювала в Києві з 20 лютого. Як повідомляли перед тим у фонді, вона мала на меті «проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужнішого зростання і забезпечення стабільності».

Ідеться про нову трирічну програму розширеного фінансування для України на загальну суму понад 5,5 мільярда доларів. Вона має замінити попередню програму «стенд-бай» на 3,9 мільярда доларів, якої Київ так і не виконав – Україна змогла отримати лише єдиний її транш в 1,4 мільярда доларів іще у грудні 2018 року.

МВФ попередньо підтримав нову програму кредитування для України, але її надання обумовлено поступом Києва в реформах. Серед передумов – також ухвалення спеціального закону, що гарантував би неповернення націоналізованих банків колишнім власникам і відшкодування ними витрат на порятунок таких банків, здійснених коштом платників податків.

Розмови про цю нову програму точаться з вересня-листопада 2019 року. Відтоді відбулося вже кілька зустрічей і раундів переговорів представників МВФ і України. Щоразу МВФ за підсумками видавав заяви в формально оптимістичному тоні, але щоразу в них ішлося про необхідність подальших дискусій.

Терміни укладення угоди про нову програму наразі лишаються невизначеними. Тим часом Київ сподівався було укласти її і отримати за нею перші 2 мільярди доларів іще 2019 року.

Укладення цієї угоди з МВФ є також передумовою для отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму в 500 мільйонів євро.

your ads here

реагуйте: